
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FLA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 39 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±5ppm/°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Size / Dimension: | 0.220" L x 0.087" W (5.60mm x 2.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.264" (6.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20 |
Current price of FLAX39R000F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-50-500 42.2 1% T-2 EA E3
RES MF 1/4W 5% AXIAL
RES 3W 5% AXIAL
DIODE ZENER 47V 5W DO35
RES 39 OHM 1% 1/8W RADIAL
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
CONN PLUG FMALE 4POS GOLD CRIMP