ERL0532K400FKEB500
Description
ERL-05-500 32.4K 1% T-1 EB E3
DataSheet
ERL0532K400FKEB500 PDF
Part Status:Active
Resistance:32.4 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)