SQM500JB-39R
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES WW 5W 5% TH
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
SQM500JB-39R PDF
Type Description
Series:SQM
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:39 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Ceramic
Features:Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):1.043" (26.50mm)