
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KNP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9.1 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of KNP1WSJR-52-9R1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 1/2W 0.1% AXIAL
RES 300M OHM 5% 1/2W AXIAL
RES MF 1/2W 1% AXIAL
MEMS OSC XO 66.0000MHZ H/LV-CMOS
RES WW 1W 5% AXIAL
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM
TERM BLOCK HDR 13POS 5.08MM