
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MFR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 150 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of MFR1WSFRE52-150K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 1/2W 0.5% AXIAL
RES MF 1W 1% AXIAL
ERL-20-500 27K 2% T-1 EK E3
MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 SOT223
RES MF 1W 1% AXIAL
OC-PA-S-FM-062F125F-001-0296