SQZ15AJB-5R1
Description
RES 15W 5% TH
DataSheet
SQZ15AJB-5R1 PDF
Part Status:Active
Resistance:5.1 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):15W
Composition:Wirewound
Features:Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Radial - 4 Leads
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:1.890" L x 0.512" W (48.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max):0.532" (13.50mm)