
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VTA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 71.65 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±8ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of Y006071R6500B0L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SFERNICE FIXED RESISTORS
ERC-50-31 8.25K 1% T-2 RNC50H825
RES 22K OHM 1% 5W AXIAL
RES 71.65 OHM 1/4W 0.1% AXIAL
3.5MM/.138" REVERSE R/A HDR, CLO