SM101031006F
Manufacturer
Ohmite
VIGOR # :
Description
SLIM-MOX101,100 MEG,1%
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
SM101031006F PDF
Type Description
Series:Slim-Mox
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:100 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:Radial
Size / Dimension:0.330" L x 0.100" W (8.38mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.340" (8.64mm)