MFP1WSBBD52-400R
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES MF 1W 0.1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
MFP1WSBBD52-400R PDF
Type Description
Series:MFP
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:400 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)