SQZ20AJB-4R7
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES 20W 5% TH
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
SQZ20AJB-4R7 PDF
Type Description
Series:SQZ
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:4.7 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):20W
Composition:Wirewound
Features:Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Radial - 4 Leads
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:2.480" L x 0.492" W (63.00mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.532" (13.50mm)