RSMF12JB3K30
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RSMF12JB3K30 PDF
Type Description
Series:RSMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:3.3 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)