RSF2JB91R0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
RES 91 OHM 2W 5% AXIAL
DataSheet
RSF2JB91R0 PDF
Type Description
Series:RSF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:91 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)