
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | H |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 26.5258 Ohms |
| Tolerance: | ±0.02% |
| Power (Watts): | 1.5W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of Y010626R5258Q9L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 1/2W 1% AXIAL
RES 22.1K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
RES MF 2W 1% AXIAL
TVS DIODE 154V 246V DO204AL
RES 26.5258 OHM 0.02% 1.5W AXIAL
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
TERM BLOCK FNT 2P 58MM 20A GRN