MF0207FRE52-18R7
Description
RES MF 0.6W 1% AXIAL
DataSheet
MF0207FRE52-18R7 PDF
Type Description
Series:MF0
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:18.7 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)