Y011110K0000B0L
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
RES 10K OHM 2.5W 0.1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
Y011110K0000B0L PDF
Type Description
Series:H
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:10 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):2.5W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)