MFP1WSBRE52-191K
Description
RES MF 1W 0.1% AXIAL
DataSheet
MFP1WSBRE52-191K PDF
Type Description
Series:MFP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:191 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)