RCMM021500JKS14
Manufacturer
Vishay / Sfernice
VIGOR # :
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RCMM021500JKS14 PDF
Type Description
Series:RCMM
Package:Bag
Part Status:Active
Resistance:150 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)