RSF5WSJB-91-16R
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES METAL OXIDE 5W 5% AXIAL
DataSheet
RSF5WSJB-91-16R PDF
Type Description
Series:RSF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:16 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)