RNR65K9533FRB14
Description
ERC-65 953K 1% T-1 RNR65K9533FR
DataSheet
RNR65K9533FRB14 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55182/05, RNR65
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:953 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:R (0.01%)