
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FMP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 324 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of FMP100FRF52-324K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-65 68.1K 1% T-9 RNC65J6812FR
RES 10K OHM 5% 5W AXIAL
RES 10K OHM .3W .1% RADIAL
CONN RCPT 22POS 0.1 GOLD PCB
RES MF 1W 1% AXIAL
CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP
CONN PLUG FMALE 24P SILVER CRIMP