KNP400JT-52-24R
Description
RES WW 4W 5% AXIAL
DataSheet
KNP400JT-52-24R PDF
Part Status:Active
Resistance:24 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):4W
Composition:Wirewound
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)