SQZ20AJB-22K
Description
RES 20W 5% TH
DataSheet
SQZ20AJB-22K PDF
Part Status:Active
Resistance:22 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):20W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Radial - 4 Leads
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:2.480" L x 0.492" W (63.00mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.532" (13.50mm)