Y0793107R790T0L
Description
RES 107.79 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
DataSheet
Y0793107R790T0L PDF
Type Description
Series:RCK
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:107.79 Ohms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)