RSMF1FT2R43
Description
RES 2.43 OHM 1W 1% AXIAL
DataSheet
RSMF1FT2R43 PDF
Type Description
Series:RSMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:2.43 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)