Y0062277R011B9L
Description
RES 277.011 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
DataSheet
Y0062277R011B9L PDF
Part Status:Active
Resistance:277.011 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±1ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)