
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FKN |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 18 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Proof, Fusible, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±350ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of FKN2WSJT-52-18R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55 20.5 1% T-9 RNC55J20R5FS
ERC-55-500 107 1% T-2 EB E3
ERC-50-31 3.57K .1% T-9 RNC50J35
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/4W 1206
JK2835BWT-W-U40EB0000-N0000001
LED WHITE 4000K JK2835B 6V
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC
RES WW 2W 5% AXIAL