FMP300JB-52-12K
Description
RES MF 3W 5% AXIAL
DataSheet
FMP300JB-52-12K PDF
Type Description
Series:FMP
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:12 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)