Y00752K20000T0L
Description
RES 2.2K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
DataSheet
Y00752K20000T0L PDF
Type Description
Series:VSR
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:2.2 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±8ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)