
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MFR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 108 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of MFR25SDBE52-108R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-65 75K .1% T-9 RNC65J7502BR
RES 11.1K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
RES MF 1W 1% AXIAL
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ
RES MF 1/4W 0.5% AXIAL
TAPE MASKING NAT 3/4"X 5" 500/RL
DC DC CONVERTER 52V 200W