
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HZ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 4.02 kOhms |
| Tolerance: | ±0.001% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Axial - 4 Leads |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 4 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of Y47254K02000S9L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 1/2W 1% AXIAL
ERC-55-65 5.76K 1% T-2 RNC55H576
ERL-20-500 4.64 1% T-1 EA E3
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ HCSL
RES 4.02K OHM 3/4W .001% AXIAL
DC DC CONVERTER 95V 100W