
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 48 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413" (10.49mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of Y001148R0000D0L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 2W 1% AXIAL
ERC-55-500 2.8K .5% T-2 EK E3
RES 10 OHM 2.7W 5% AXIAL
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 52V 50W
RES 48 OHM 1W 0.5% RADIAL
CONN HEADER SMD R/A 13POS 2.54MM