
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | H |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 40 kOhms |
| Tolerance: | ±0.05% |
| Power (Watts): | 0.3W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.450" (11.43mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of Y002440K0000A9L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55-65 10.2 1% T-2 RNC55H10R2
ERC-55-201 124K .1% T-2 RNC60H12
RES MF 1/4W 1% AXIAL
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL
RES 40K OHM .3W .05% RADIAL
ERC-55-500 1.84K .1% T-9 EA E3
HEATSHRNK BOOT BRKOUT 45DEG SZ12