Y0011332K794B9L
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
RES 332.794K OHM 0.6W 0.1% RAD
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
Y0011332K794B9L PDF
Type Description
Series:S
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:332.794 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):0.413" (10.49mm)