
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PNPV |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 82 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of PNP1WVJR-52-82R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55 1.28K .1% T-9 RNC55J1281B
ERC-50 240 .5% T-9 RNC50J2400DS
RES 50 OHM 0.3W 0.02% RADIAL
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVCMOS
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
ERL-32-500 113 1% T-1 EK E3
RES WW 1W 5% AXIAL