
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MFR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 24 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of MFR25SDRE52-24R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-50 835 .1% T-9 RNC50J8350BS
ERC-55 29.4K .1% T-9 RNC55J2942B
ERC-55-65 167K .1% T-2 RNC55H167
CONN RCPT 80POS 0.039 GOLD SMD
RES MF 1/4W 0.5% AXIAL
FUSE CARTRIDGE 230A 4.8KVAC
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP