
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 150 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.230" Dia x 0.562" L (5.84mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ERL62150R00JKR81 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-50-500 3.05K .1% T-9 EK E3
RES MF 1/2W 1% AXIAL
ERC-55-65 28K .1% T-2 RNC55H2802
XTAL OSC XO 148.351648MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 3.3V 20W
ERL-62-1 150 5% T-1 RE8
DC DC CONVERTER 24V 75W