
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CFR50, Neohm |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 27 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Carbon Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | 0/ -450ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of CFR50J27K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55 100K 1% T-1 RNC55K1003FP
ERC-55 768 1% T-9 RNC55J7680FS R
RES 33 OHM 0.1% 0.6W RADIAL
CAP CER 0603 16PF 100V ULTRA STA
CAP CER 0.033UF 25V C0G/NP0 2220
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 6USPC
RES 27.0K OHM 1/2W 5% AXIAL