KNP500JT-91-680R
Description
RES WW 5W 5% AXIAL
DataSheet
KNP500JT-91-680R PDF
Part Status:Active
Resistance:680 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)