
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | UW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.5 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 15W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Anti-Arc, Current Sense, Flame Proof, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 1.875" L x 0.500" W (47.63mm x 12.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of UW-15 1.5K 5% is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 1/2W 5% AXIAL
ERC-70 10 1% T-2 RNC70H10R0FR RE
ERC-55-200 2.37K 1% T-9 RNC60J23
MOSFET 2N-CH 30V 5.8A 8SO
RF ANT 1.6GHZ DOME SMA MALE PAN
LED DVR CC/CV AC/DC 0-24V 4.1A
RES 1.5K OHM 15W 5% AXIAL