
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55182/05, RNR65 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 60.4 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of RNR65J6042FRRSL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERL-07-500 1.87K 1% T-1 EB E3
ERC-50 20K .5% T-9 RNC50J2002DS
ERC-55 27.4K 1% T-2 RNC55H2742FP
RES SMD 68K OHM 1% 1/10W 0603
CAP CER 6800PF 250V C0G/NP0 2225
ERC-65 60.4K 1% T-9 RNR65J6042FR
LED 0.9W 3500K WHT 3030 SMD