
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CFR |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 5.6 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Carbon Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | -350/ +350ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of CFR3WSJT-73-5K6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 22 OHM 1W 0.1% AXIAL
ERC-55 215 .1% T-2 RNC55H2150BP
RES METAL OXIDE 1/2W 2% AXIAL
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVDS
MEMS OSC XO 38.0000MHZ H/LV-CMOS
RES 5% 3W AXIAL
PG13.5 MULTI CABLE NPB/TPE