
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FKN |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 13 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Proof, Fusible, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±350ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of FKN300JR-73-13R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55 81.6K .1% T-2 RNC55H8162B
RES MF 1/2W 1% AXIAL
RES MF 1/2W 1% AXIAL
AC/DC CONVERTER 12V 25W
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ LVDS
RES WW 3W 5% AXIAL
PROBE SECON. PRT 100 OHM (3/16 X