Y002828K6000B29L
Description
RES 28.6K OHM 1W 0.1% AXIAL
DataSheet
Y002828K6000B29L PDF
Type Description
Series:VTA
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:28.6 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±8ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)