HHV1WSJT-73-910KY
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES MF 1W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
HHV1WSJT-73-910KY PDF
Type Description
Series:HHV
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:910 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)