
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MFR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 316 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Panasert |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of MFR-25FRFPN316R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 1.35K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
ERC-50 39.2K 1% T-2 RNC50H3922FS
SLIM-MOX108,50 MEG,1%,SILICO
VARISTOR 229.5V 6.5KA DISC 20MM
AC/DC CONVERTER 15V 30W
RES MF 1/4W 1% AXIAL
TERM BLK 16P SIDE ENT 5.08MM PCB