Y000799K2000A9L
Description
RES 99.2K OHM 0.6W 0.05% RADIAL
DataSheet
Y000799K2000A9L PDF
Part Status:Active
Resistance:99.2 kOhms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)