
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PNS |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 47 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1.8W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | -70/ +170ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 350°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.382" L (4.00mm x 9.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of PNS180JT-73-47R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 510 OHM 5% 5W AXIAL
RES MF 1W 1% AXIAL
ERC-50-31 4.42K .1% T-2 RNC50H44
MEMS OSC XO 12.2880MHZ H/LV-CMOS
SPARKFUN PHOTO INTERRUPTER BREAK
RES 47 OHM 1.8W 5% AXIAL
4.3/10 MINI DIN MALE (PLUG), RIG