KNP300JT-52-0R1
Description
RES WW 3W 5% AXIAL
DataSheet
KNP300JT-52-0R1 PDF
Type Description
Series:KNP
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:100 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)