
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55182/06, RNC70 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 150 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | M (1%) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of RNC70H1503FMB14 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES WW 7W 5% TH
ERL-32-500 1.74K 1% T-1 EK E3
RES MF 1/4W 5% AXIAL
ERC-55-200 34 1% T-2 RNC60H34R0F
ERC-70 150K 1% T-2 RNC70H1503FM
CAP CER ULTRA Q
LED LAMP T2 ANSI NO. 5 48V SLIDE