
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MVM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 7.5 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.024" (26.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of MVM5JB7K50 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55-65 115K 1% T-2 RNC55H1153
RES MF 0.4W 1% AXIAL
ERL-32-500 1.8K 2% T-1 EB E3
XTAL OSC XO 120MHZ 2.5V LVPECL
D55342E 25PPM 1206 226K 1% R TI
RES 7.5K OHM 5W 5% RADIAL
UNITIZED WHEEL EXL 8" 2S FIN